Baltijas Startpautiskās vasaras skolas sertifikātus ieguvuši 16 komunikācijas un mediju studenti | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Nemateriālā kultūras mantojuma lietojumam veltītas grāmatas atvēršana
Notiks grāmatas “Nemateriālais kultūras mantojums pasākumos. Padomnieks pasākumu rīkotājiem” atvēršanas pasākums...
19.06.2017
Reģistrēšanās 2017./2018.akad.g. rudens semestrim
Informējam, ka jau šobrīd ir aktivizēta saite reģistrācijai 2017./2018.akadēmiskā gada rudens semestrim....
19.06.2017
ViA 20. akadēmiskā gada vasaras izlaidumā atklās jauno grafisko zīmi
            Notiks Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju gada noslēguma svētki – 20. akadēmiskā gada vasaras izlaidums,...
16.06.2017
Vidzemes Augstskolas absolvente uzsāk dalību Iespējamā misijā
Sintija Kristīne Brence, kura šogad absolvē Vidzemes augstskolas studiju programmu “Pārvaldība un inovācijas”, uzsāks...
15.06.2017

Baltijas Startpautiskās vasaras skolas sertifikātus ieguvuši 16 komunikācijas un mediju studenti

Ziņa pievienota - 22.05.2017

Veiksmīgi noslēgusies jau 19. Baltijas Starptautiskā vasaras skola, Vidzemes Augstskolā (ViA) pulcējot 16 aizrautīgus mediju un komunikācijas studentus, kas astoņas dienas apguva programmu „Mediju pratība un demokrātija”. Apgūtās zināšanas BISS dalībnieki lika lietā, lai izveidotu noslēguma grupu darbus video formātā.

                Islam Bairamov no Kazahstānas stāsta, ka vasaras skolas pieredze bijusi ārkārtīgi noderīga, jo tā ļāvusi palūkoties uz medijiem no citas perspektīvas: „BISS laikā mēs analizējām medijus ne tikai no lasītāja, patērētāja pozīcijas, bet vairāk pat no mediju veidotāju puses. Mācījāmies ne tikai, kādus trikus un tehnikas izmanto mediji, bet arī apguvām, kā pasargāt sevi no manipulācijām. Darbojāmies grupās, gatavojām video un radījām paši savu saturu ”. 

                Vasaras skolas ietvaros BISS dalībnieki mācījās par mediju pratību, propagandu, neīstām ziņām, faktu pārbaudes nozīmi, par to, kā tiek radīts manipulatīvs audiovizuālais saturs, par dezinformāciju medijos un citiem šobrīd aktuāliem jautājumiem.

                Studentu praktisko darbu vadīja žurnāliste ar pieredzi pētnieciskajā darbībā Elga Sīle un pētnieciskās žurnālistikas organizācijas „Re:Baltica” multimediju redaktore Lote Lārmane, sniedzot ievadu faktu pārbaudē, kā arī dodot daudz praktisku padomu video veidošanas procesā. Lote stāstīja, ka dalībnieki iepazinās ar video aprīkojumu, apstrādes programmām, mācījās plānot un veidot scenāriju, kā arī trenējās strādāt komandā, piemetinot, ka vienoties par ideju un radīt saturu, kas skatītājam būtu interesants, nav vienkārši.

                Studentus ar plašo tēmu spektru iepazīstināja pieredzējuši lektori no Vidzemes Augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes, kā arī citi mediju un komunikācijas jomas profesionāļi. Vasaras skolas noslēgumā visi dalībnieki saņēma sertifikātus par kursa apguvi.

                BISS ir tradicionāla vasaras izglītības programma, kas kopš 1999. gada norisinās Vidzemes Augstskolā.  Tā tiek organizēta ar Valmieras pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu. Līdz šim Baltijas Starptautiskajā vasaras skolā ir piedalījušies vairāk nekā 600 dalībnieki no 65 valstīm.  Kā atzinuši daudzi ārvalstu dalībnieki, vasaras skolas pieredze rosinājusi interesi par Baltijas valstīm.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2018