Vidzemes Augstskolā veiksmīgi noslēdzies pirmais starptautiskais “Hackathon” Latvijā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Nemateriālā kultūras mantojuma lietojumam veltītas grāmatas atvēršana
Notiks grāmatas “Nemateriālais kultūras mantojums pasākumos. Padomnieks pasākumu rīkotājiem” atvēršanas pasākums...
19.06.2017
Reģistrēšanās 2017./2018.akad.g. rudens semestrim
Informējam, ka jau šobrīd ir aktivizēta saite reģistrācijai 2017./2018.akadēmiskā gada rudens semestrim....
19.06.2017
ViA 20. akadēmiskā gada vasaras izlaidumā atklās jauno grafisko zīmi
            Notiks Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju gada noslēguma svētki – 20. akadēmiskā gada vasaras izlaidums,...
16.06.2017
Vidzemes Augstskolas absolvente uzsāk dalību Iespējamā misijā
Sintija Kristīne Brence, kura šogad absolvē Vidzemes augstskolas studiju programmu “Pārvaldība un inovācijas”, uzsāks...
15.06.2017

Vidzemes Augstskolā veiksmīgi noslēdzies pirmais starptautiskais “Hackathon” Latvijā

Ziņa pievienota - 03.05.2017

Vidzemes Augstskolā (ViA) no 28. līdz 30. aprīlim norisinājās pirmais starptautiskais “Hackathon” Latvijā, pulcējot trīsdesmit asākos prātus IT jomā no dažādām valstīm. Pasākuma noslēgumā galveno balvu no Accenture 500 eiro apmērā saņēma “MorphoVR” veidotāji, kuru radītā programma ļauj lietotājam aizraujošā veidā zīmēt un mācīties ķīniešu hieroglifus.

            “Hackathon” norisinājās 48 stundas, kuru laikā komandas izstrādāja jaunas idejas, produktus un risinājumus, izmantojot virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijas. Dalībniekiem bija iespēja strādāt ar Trondu Nilsenu, jomas speciālistu, kurš ieradās no tehnoloģiju attīstības epicentra - Sietlas, ASV.

Mūsu mērķis bija iesaistīt dažāda veida speciālistus, kas darbojas kādā noteiktā jomā. Pasākumā piedalījās nozares profesionāļi, studenti, mūsu augstskolas mācībspēki. Radījām kopīgus rezultātus, kas ir praktiski orientēti. Komandas viena otrai palīdzēja, nejutām, ka ir izteikta konkurence - bija pat dalībnieki, kas darbojās vairākās komandās vienlaicīgi,” uz pasākumu atskatījās ViA asociētais profesors Arnis Cīrulis, piebilstot, ka labprāt “Hackathon” padarītu par ikgadēju pasākumu.

Galveno balvu, dāvanu no Accenture 500 eiro apmērā, ieguva „MorphoVR” veidotāji, kuru izstrādātā programma ļauj apgūt svešvalodu virtuālajā vidē, piešķirot mācību procesam izklaides elementu. Īpašas pateicības saņēma arī divas komandas, kas radīja virtuālās spēles „Bearpong” un „Safe Drunk”, dodot iespēju drošā veidā piedzīvot reibuma stāvokli.

            Pasākumu rīkoja Overly sadarbībā ar Anatomy Next un Vidzemes Augstskolu. “Hackathon” ietvaros dalībniekiem bija iespēja strādāt ar Google Tango (Lenovo Phab 2 Pro), Microsoft Hololens, HTC Vive, Oculus Rift, Samsung Gear, Xbox Kinect Windows un citām tehnoloģijām.

Fotogalerija aplūkojama šeit: http://galerija.va.lv/hackathon	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2017