ViAdukts | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

ViAdukts

ViAdukta Nr.1 – 2012.gada aprīlis

ViAdukts Nr.2 – 2012. gada oktobris

ViAdukts Nr.3 - 2013. gada aprīlis

ViAdukts Nr.4. - 2013. gada oktobris

ViAdukts Nr.5. - 2014. gada jūnijs

ViAdukts Nr.6. - 2014. gada decembris

ViAdukts Nr.7. - 2015. gada jūnijs

Kas ir ViAdukts? ViAdukts ir tilts, vai ne? Tas ir ceļa posms, kas ir starp to, kas bijis, un to, kas vēl būs. Viadukts ir pamatīga un nesatricināma, vilcienu, citu braucamo un laika panesoša konstrukcija.
ViADukts noteikti ir tik pat labi prātā paliekoša sociāla konstrukcija kā studiju gadi Vidzemes Augstskolā. ViADukts laika gaitā ticis transformēts, pārveidots, atstāts novārtā, varbūt pat aizmirsts, bet vienmēr – jaunā veidolā piedzīvojis savu atkal atgriešanos. Lai saprastu ViADukts nemirstību, aplūkosim būtiskākos faktus ViADukts hronoloģijā:

  • ViADukts priekšgaitniece bija ViA avīze (1997-2001);
  • 2001 – 2003 avīzes centrālās rubrikas bijušas intervijas ar studentiem, augstskolas darbiniekiem, pastāsti par koju dzīvi, dažādi jaunumi un Studentu valdes ziņas, ticis rakstīts arī par Valmieras Drāmas teātra izrādēm.
  • ViADukts 1. ēras noslēgums datējams ar 2003. gadu;
  • ViADukts 2. ēras sākums – 2006. gada decembris;
  • avīzes drukātajos numuros tika aprakstīti gan studentu un docētāju vaļasprieki, sasniegumi, tika mēģināts vārdiski ilustrēt dažādus ViA pasākumus, diskusijās apspriest būtiskākos studentu dzīves jautājumus un, protams, tika mēģināts saklausīt docētāju verbālās pērles;
  • 2008. gadā ViADukts transformējas studentu blogā http://viadukts.va.lv/
  • ViADukts 2. ēras noslēgums 2009. gadā, kad lasāms pēdējais ieraksts blogā;
  • 2012. gada marts – ViADukts 3. ēras sākums – ViA absolventu iniciēts ziņu laidiens ViA absolventiem.

Pats būtiskākais ViADukts spēks bija un ir rakstošie, radošie un visi tie cilvēki, kuri dažādos laikos, tehnoloģisko pārmaiņu līkločos, ir gribējuši veidot šo avīzi un dažādu iemeslu dēļ brīvprātīgi atvēlējuši tam savu laiku un enerģiju. Kad pirms sešiem gadiem, 2006. gadā ar naivu un sapņu pilnu cerību domājām par avīzes (jaun)izdošanu, ticējām, ka šāds drukātais medijs pastāvēs mūžīgi. Maldījāmies... Tomēr, kā tagad tas redzams, ViADukts ideja joprojām dzīvo. Tā dzīvo, lai ikvienam ViA absolventam pastāstītu par jaunākajiem notikumiem ViA nedaudz plašāk kā 140 zīmēs.
ViADukts ir tilts starp ViA un mums ikkatru, kuram joprojām interesē un saista uzzināt par to vietu, kur pavadīti vismaz četri, iespējams, laimīgākie/vērtīgākie/vērienīgākie jaunības gadi.

Vai Tev ir ideja, kādu vēlies redzēt nākamo ViAdukts numuru? Vēlies palīdzēt praktiski? Raksti savus ierosinājumus un priekšlikumus uz alumni@va.lv.


 
Vidzemes Augstskola © 2006-2017